+48 691 398 981

28 listopada 2023

Czym właściwie jest aura?

Co to jest aura? Jak rozumieć pojęcie aury? Czym jest aura w medycynie, psychologii, duchowości?  

Słowo "aura" ma kilka znaczeń, które zależą od kontekstu, w jakim jest używane. W kontekście naturopatii warto wyróżnić kilka kontekstów, z którymi spotyka się w swojej pracy naturopata:

  • Aura w kontekście medycznym: Aura jest określeniem używanym w medycynie, zwłaszcza w neurologii, do opisania objawów towarzyszących niektórym typom migren. Jest to zazwyczaj okres poprzedzający główny atak migreny, podczas którego klient może doświadczać różnych zaburzeń sensorycznych, takich jak migotanie świateł, mrowienie, zaburzenia widzenia lub innych objawów neurologicznych.

  • Aura w kontekście psychologii: Termin "aura" jest czasem używany w psychologii w kontekście osobowości lub wydźwięku osobistego. Oznacza to ogólny wpływ lub wrażenie, jakie dana osoba wywiera na innych. Może to obejmować cechy charakteru, sposób bycia i ogólną atmosferę, jaką emanuje dana osoba. W tym ujęciu aura de facto fizycznie nie istnieje, lecz jest wrażeniem wywartym na danym obserwatorze, stąd różne podmioty mogą mieć dla różnych obserwatorów różne aury.

  • Aura w kontekście duchowości: W duchowej terminologii "aura" odnosi się do subtelnej energetycznej atmosfery lub pola wokół osoby lub obiektu. Aura jest związana z energią życiową i może odzwierciedlać emocje, zdrowie i stan ducha danej osoby. Na płaszczyźnie materialnej objawia się ona jako warstwa bioplazmy. Aury można zobaczyć, odczuć lub zinterpretować za pomocą odpowiedniego szkolenia. Dla naturopaty szczególnie istotne mogą być również zdjęcia aur - czym zajmuje się fotografia kirlianowska.

  • Aura w kontekście ezoteryki: W niektórych praktykach ezoterycznych i okultystycznych, aura to energetyczne pole wokół ciała, które jest postrzegane jako rodzaj wyższej rzeczywistości lub manifestacji duchowej. Praktycy twierdzą, że można analizować aury, aby uzyskać informacje o stanie ducha, zdrowiu czy przyszłości danej osoby. Aury w tym ujęciu mają charakter wybitnie metafizyczny, a mniej fizyczny.


Ostatecznie, znaczenie słowa "aura" zależy od kontekstu, w jakim jest używane i może różnić się w zależności od dziedziny wiedzy lub przekonań kulturowych.

Dokumenty

Kontakt

biuro@misana.pl

+48 691 398 981

MISANA Beata Basta
47-220 Kędzierzyn-Koźle
ul. Astrów 20
NIP 7491495114

98 1020 3714 0000 4002 0423 8721

Menu

Śledź nas