+48 691 398 981

01 grudnia 2023

Czym jest uzdrawianie na odległość?

Co to jest uzdrawianie na odległość? Jak przebiega uzdrawianie na odległość? Kiedy naturopata stosuje uzdrawianie na odległość?

Uzdrawianie na odległość w kontekście bioenergoterapii odnosi się do praktyki wykorzystującej energię życiową do wspierania zdrowia i samouzdrawiania, nawet gdy terapeuta i klienci są oddaleni od siebie fizycznie. Ta praktyka opiera się na założeniu, że energia może być przesyłana przez odległość w celu wspierania procesów uzdrawiania. Oto kilka kluczowych aspektów tej praktyki:

Podstawy uzdrawiania na odległość w bioenergoterapii:

  •  Energia Życiowa: bioenergoterapia zakłada istnienie energii życiowej (np. Qi, prana), która przepływa przez organizm, a jej równowaga jest kluczowa dla zdrowia.
  • Transmisja energii: terapeuta wykorzystuje swoje umiejętności i intencję do kierowania energii życiowej w kierunku klienta, nawet gdy są oddaleni od siebie geograficznie.
  • Techniki wysyłania energii: terapeuci wykorzystują różne techniki wizualizacji, koncentracji, medytacji czy intencji, aby kierować energię w stronę klienta.
  • Zrozumienie energetycznej zależności: bioenergoterapeuci muszą pamiętać, że przekazują własną energię, nie powinni więc oddawać jej za dużo, w krótkim czasie. Należy także wiedzieć, że nieuwaga podczas transmisji energii może prowadzić do przyjęcia energii negatywnej od osoby osłabionej, co może odbić się na samopoczuciu i zdrowiu terpeuty. Częścią profilaktyki może być "uziemienie", a więc stanięcie boso na ziemi, co pozwoli oddać złą energię i nie zatrzymywać jej w sobie.
  • Indywidualna odpowiedź klienta: reakcja klienta na uzdrawianie na odległość może być różna i jest uzależniona od wielu czynników, w tym jego otwartości na takie praktyki i indywidualnej wrażliwości na energię.


Problemem uzdrawiania na odległość może być brak fizycznej bliskości między terapeutą, a klientem. Oznacza to, że terapia jest trudniejsza w przeprowadzeniu, a jej działanie może być łatwiej zakłócone. Z drugiej strony jest to technika bardzo wygodna, szczególnie podczas wstępnych diagnoz czy niewielkich dawek wsparcia potrzebnych klientowi w życiu codziennym.

Dokumenty

Kontakt

biuro@misana.pl

+48 691 398 981

MISANA Beata Basta
47-220 Kędzierzyn-Koźle
ul. Astrów 20
NIP 7491495114

98 1020 3714 0000 4002 0423 8721

Menu

Śledź nas