+48 691 398 981

06 czerwca 2023

Czym jest terapia kolorami?

Co to jest terapia kolorami? Jakie właściwości terapeutyczne mają poszczególne kolory? Kiedy stosować terapię kolorami?

Interpretacje kolorów w chromoterapii mogą się różnić w zależności od tradycji czy konkretnej praktyki. Warto też pamiętać o tym, że dany klient może mieć osobiste skojarzenia z kolorami, które niekoniecznie muszą się pokrywać z powszechnie panującą interpretacją. Oto krótka charakteryzacja terapeutycznych właściwości niektórych kolorów w kontekście chromoterapii:

  • Czerwień: utożsamiana z pobudzeniem, energią i ciepłem. W chromoterapii może być stosowana w celu zwiększenia aktywności fizycznej i poprawy krążenia. Pomaga w poprawie samopoczucia i zwiększeniu poziomu energii.
  • Pomarańcz: symbolizuje kreatywność, entuzjazm i radość. W terapii kolorami jest używana, aby zwiększyć kreatywność, poprawić nastrój i stymulować zdolność wyrażania emocji.
  • Żółty: kojarzy się z intelektem, radością i optymizmem. W chromoterapii może pomagać w poprawie koncentracji, zwiększeniu pewności siebie i zmniejszeniu uczucia znużenia.
  • Zielony: symbolizuje harmonię, równowagę i spokój. W terapii kolorami jest wykorzystywana w celu redukcji stresu, zrelaksowania umysłu i wsparcia procesów zdrowienia.
  • Niebieski: jest związany z spokojem, chłodem i równowagą emocjonalną. W chromoterapii jest stosowany do łagodzenia napięcia, poprawy snu i redukcji lęku.
  • Fiolet: symbolizuje duchowość, intuicję i introspekcję. W terapii kolorami może być wykorzystywany do wsparcia rozwoju duchowego, zwiększenia intuicji i połączenia z wyższymi sferami.
  • Biały: jest kojarzony z czystością, duchowością i oczyszczeniem. W chromoterapii może być stosowany do oczyszczenia i balansowania energii, a także jako symbol czystości umysłu.
  • Czarny: jest często używany w chromoterapii jako kolor ochrony i oczyszczenia. Pomaga w usuwaniu negatywnych energii i wzmacnianiu psychicznej siły.

Dokumenty

Kontakt

biuro@misana.pl

+48 691 398 981

MISANA Beata Basta
47-220 Kędzierzyn-Koźle
ul. Astrów 20
NIP 7491495114

98 1020 3714 0000 4002 0423 8721

Menu

Śledź nas