+48 691 398 981

30 listopada 2023

Czym jest radiestezja terapeutyczna?

Co to jest radiestezja? Jakie materiały używane są w radiestezji terapeutycznej? Jakie jest miejsce radiestezji w naturopatii?

Radiestezja terapeutyczna w ramach naturopatii, jak opisują Józef Baj i dr Edward Bach, często wykorzystuje różne materiały i substancje w celu równoważenia energii ciała i poprawy zdrowia psychicznego. Oto kilka kluczowych materiałów i ich właściwości używanych w tej praktyce:

  • Wahadełka i różdżki: to podstawowe narzędzia radiestezji, które radiesteci używają do wykrywania energii czy pól. Praktycy twierdzą, że wahadełka czy różdżki reagują na subtelne zmiany w otoczeniu, pomagając w identyfikowaniu obszarów do zrównoważenia.
  • Kwiatowe esencje dr Bacha: dr Edward Bach opracował system 38 kwiatowych esencji, znanych jako "kwiaty Bacha". Każda esencja jest związana z konkretnym stanem emocjonalnym, a ich stosowanie ma na celu równoważenie i harmonizację emocji klienta.
  • Energia kolorów: radiesteci często pracują z energetyką kolorów. Każdy kolor jest przypisywany określonym właściwościom energetycznym i może być stosowany w celu wpływania na różne aspekty zdrowia fizycznego i emocjonalnego. Wahadełko musi zostać nastrojone zgodnie z danym kolorem.
  • Substancje naturalne: w radiestezji terapeutycznej w ramach naturopatii stosuje się także różne substancje naturalne, takie jak zioła, olejki eteryczne czy minerały, aby wspomagać procesy zdrowienia i równowagi organizmu.


Warto zaznaczyć, że podejście radiestetyczne do terapii oraz naturopatii nigdy nie powinno zastępować medycyny konwencjonalnej i powinna być z nią komplementarna. W zależności od specyficznych uwarunkowań klienta praca radiestetyczna może odnosić mniejszy bądź większy skutek.

Dokumenty

Kontakt

biuro@misana.pl

+48 691 398 981

MISANA Beata Basta
47-220 Kędzierzyn-Koźle
ul. Astrów 20
NIP 7491495114

98 1020 3714 0000 4002 0423 8721

Menu

Śledź nas