+48 691 398 981

12 grudnia 2023

Czym jest metoda ojca Klimuszko?

Kim był o. Cz. Klimuszko? Jakie metody naturoterapeutyczne stosował o. Cz. Klimuszko? Czym jest masaż o. Klimuszko?

Ojciec Czesław Klimuszko (1905-1980) był franciszkaninem, który był również znany z działalności w dziedzinie medycyny naturalnej i alternatywnej. Jest jedną z bardziej rozpoznawalnych postaci w Polsce w kontekście propagowania zdrowego stylu życia, łącząc naukę, wiarę i praktyki naturalne. Wśród metod naturoterapeutycznych wymienić można:

  • Ziołolecznictwo: O. Cz. Klimuszko był autorem zielnika (Ziołolecznictwo) oraz apelował do powrotu do ziołolecznictwa (Wróćmy do ziół), które w codziennych sytuacjach równie dobrze może pomagać co farmacja konwencjonalna, zioła zaś w mniejszym stopniu mają obciążać organizm.
  • Biomasaż: metoda autorska, polegająca na masażu w obrębie aury, bez dotyku fizycznego (było to szczególnie istotne ze względu na jego śluby zakonne). Praca w obrębie biopola wpływa na życzliwość, dobroć, miłość do ludzi i całej przyrody.
  • Homeopatia: czyli praca z dawkami symbolicznymi substancji również była stosowana przez O. Cz. Klimuszkę.
  • Parapsychologia: O. Cz. Klimuszko korzystał również z technik parapsychologicznych, będących na granicy psychologii oraz hipnozy. Dzięki nim w sposób bezinwazyjny fizycznie mógł wpływać na duchowość oraz emocjonalność osób uzdrawianych.


Ojciec Czesław Klimuszko może zostać nazwany jedną z najważniejszych postaci polskiej naturopatii. Szczególnie istotna jest jego wkład w popularyzację ziołolecznictwa, zarówno tego bardziej specjalistycznego jak i popularniejszego, do użytku codziennego przez zwykłych ludzi bez wykształcenia kierunkowego. Także jego techniki pracy w biopolu mogą być wykorzystane przez naturopatów specjalizujących się w bioenergoterapii.

Dokumenty

Kontakt

biuro@misana.pl

+48 691 398 981

MISANA Beata Basta
47-220 Kędzierzyn-Koźle
ul. Astrów 20
NIP 7491495114

98 1020 3714 0000 4002 0423 8721

Menu

Śledź nas