+48 691 398 981

01 grudnia 2023

Czym jest homeopatia?

Co to jest homeopatia? Na czym polega homeopatia? Jak wykorzystuje się homeopatię w naturoterapii?

Homeopatia to metoda terapeutyczna, która opiera się na zasadzie "podobne leczy się podobnym". Zakłada, że substancje, które w dużych ilościach wywołują symptomy podobne do objawów choroby, mogą w bardzo małych ilościach pomóc w leczeniu tych samych objawów. W homeopatii stosuje się bardzo rozcieńczone substancje roślinne, mineralne czy zwierzęce, nazywane potencjami, które są przygotowywane w procesie sukcesji i potencjowania. Oto kilka kluczowych właściwości homeopatii w kontekście naturopatii:

  • Zasada holistyczna: homeopatia, podobnie jak naturopatia, przyjmuje holistyczne podejście do zdrowia, traktując organizm jako całość i starając się zrozumieć i leczyć przyczyny chorób, a nie tylko objawy.
  • Indywidualne podejście: ważne jest dostosowanie leczenia do indywidualnych cech klienta. Homeopata bada nie tylko objawy fizyczne, ale także aspekty psychiczne i emocjonalne.
  • Stymulacja zdolności samoregulacyjnych: homeopatia zakłada, że organizm posiada zdolność do samoregulacji i samoleczenia. Stosując odpowiednio dobraną substancję homeopatyczną, ma się na celu pobudzenie tych naturalnych zdolności.
  • Stosowanie wraz z innymi metodami naturoterapeutycznymi: homeopatia często jest stosowana jako element kompleksowego programu leczenia w ramach naturoterapii, w którym może współdziałać z innymi metodami, takimi jak ziołolecznictwo, akupunktura czy dietetyka naturalna.


Stosowanie homeopatii powinno być podejmowane z rozwagą i w ramach współpracy z profesjonalistą zdrowia. Warto podkreślić, że homeopatia nigdy nie powinna zastępować medycyny konwencjonalnej i nie powinna stać na przeszkodzie w prowadzeniu terapii z lekarzem. Z drugiej strony jednak w konkretnych uwarunkowaniach może ona wspomóc proces osiągnięcia dobrostanu i homeostazy.

Dokumenty

Kontakt

biuro@misana.pl

+48 691 398 981

MISANA Beata Basta
47-220 Kędzierzyn-Koźle
ul. Astrów 20
NIP 7491495114

98 1020 3714 0000 4002 0423 8721

Menu

Śledź nas