+48 691 398 981

29 listopada 2023

Czym jest gorąca dłoń?

Co to jest gorąca dłoń? Na czym polega technika gorącej dłoni? Jakie właściwości ma technika gorącej dłoni?

Technika "gorącej dłoni" jest praktyką stosowaną w niektórych dziedzinach medycyny naturalnej i terapii dłonią, a także w niekonwencjonalnych metodach leczenia. Oto krótka charakteryzacja właściwości tej techniki:

  • Rozgrzewanie i relaksacja: technika "gorącej dłoni" polega na skupieniu uwagi i energii na dłoniach terapeuty, co prowadzi do ich "rozgrzania" lub wydzielania ciepła. To ciepło może być przekazywane klientowi poprzez delikatne dotknięcia, masaż lub przyłożenie dłoni w określony sposób. Ciepło ma na celu wywołanie uczucia relaksacji i komfortu.
  • Zrównoważenie energii: w praktykach związanych z energetyką i ciałem subtelnych, technika "gorącej dłoni" może być stosowana do zrównoważenia przepływu energii w ciele. Terapeuta koncentruje się na oczyszczeniu lub usunięciu ewentualnych blokad energetycznych w organizmie klienta.
  • Redukcja napięcia: stosowanie ciepłych dłoni może pomóc w redukcji napięcia mięśniowego i stresu. To może przyczynić się do złagodzenia bólu, poprawy krążenia i ogólnego samopoczucia.
  • Relaksacja psychiczna: klienci często doświadczają relaksacji psychicznej podczas sesji z wykorzystaniem techniki "gorącej dłoni". Dotknięcia i ciepło dłoni mogą pomóc w uspokojeniu umysłu, zmniejszeniu lęku i poprawie równowagi emocjonalnej.


Technika "gorącej dłoni" często jest traktowana jako metoda terapeutyczna uzupełniająca i jest stosowana w ramach praktyk duchowych i alternatywnych metod leczenia.

Dokumenty

Kontakt

biuro@misana.pl

+48 691 398 981

MISANA Beata Basta
47-220 Kędzierzyn-Koźle
ul. Astrów 20
NIP 7491495114

98 1020 3714 0000 4002 0423 8721

Menu

Śledź nas