+48 691 398 981

02 grudnia 2023

Czym jest energia człowieka?

Jak rozumieć energię człowieka? Jakie właściwości ma energia krążąca pomiędzy czakrami? Na czym polega cyrkulacja energii?

Energia krążąca pomiędzy czakrami jest często opisywana w kontekście systemów energetycznych ciała, takich jak system czakr w hinduizmie czy system energetyczny stosowany w praktykach medytacyjnych i terapeutycznych. W różnych tradycjach energia jest różnie interpretowana, zwykle jednak ma kilka cech szczególnych, które pozwalają traktować te różnie określane energie w sposób ogólny. Przykładem energii, które wywodzą się z różnych kultur, ale de facto nazywają tę samą koncepcję może być prana (hinduizm), Qi (taoizm) czy grecka psyche lub łacińska anima oznaczające zarówno energię życiową jak i duszę. Charakterystyka energii między czakrami:

  • Płynność i cyrkulacja: energia krąży wokół ciała wzdłuż linii meridianów, łącząc różne czakry i kanały energetyczne. Jest to energia życiowa, która ma różne poziomy i formy.
  • Interakcja i harmonia: każdy z siedmiu głównych czakr jest połączony z określonymi aspektami życia i funkcjami psychicznymi. Energia krążąca pomiędzy nimi jest związana z równowagą, harmonią i zdrowiem psychicznym. Stan harmonii osiągnąć można za pomocą odpowiednich praktyk m.in. medytacji czy ćwiczeń oddechowych.
  • Wpływ na emocje i zdrowie: nieprawidłowa cyrkulacja energii między czakrami może wpływać na stan emocjonalny i zdrowie psychiczne oraz fizyczne, prowadząc do blokad, nadmiaru lub niedoborów energetycznych.
  • Indywidualne doświadczenia: doświadczenia związane z energią między czakrami są zazwyczaj indywidualne i mogą być subiektywne, zależne od wrażliwości, praktyk medytacyjnych i poziomu rozwoju duchowego.
  • Korelacje z ciałem fizycznym: energia krążąca między czakrami jest często wiązana z różnymi częściami ciała, organami oraz związanymi z nimi funkcjami. Choroby cielesne mają blokować przepływ energii i tak samo blokada w przepływie energetycznym może świadczyć o jakiejś nieprawidłowości na poziomie fizycznym.


Cyrkulację energii między czakrami łączy się z praktykami medytacyjnymi, jogą i terapiami holistycznymi, które mają na celu odblokowanie, oczyszczenie i zharmonizowanie tych centrów energetycznych, co może prowadzić do zwiększenia dobrostanu psychicznego i fizycznego. Warto zauważyć, że praca na tych centrach energetycznych ma charakter przede wszystkim duchowy oraz emocjonalny, dlatego powinna być wspierana również przez terapię fizyczną (ćwiczenia czy odpowiednia dieta).

Dokumenty

Kontakt

biuro@misana.pl

+48 691 398 981

MISANA Beata Basta
47-220 Kędzierzyn-Koźle
ul. Astrów 20
NIP 7491495114

98 1020 3714 0000 4002 0423 8721

Menu

Śledź nas