+48 691 398 981

30 listopada 2023

Czym jest czakra piąta?

Co to jest czakra piąta? Jakie właściwości ma czakra piąta? Jak zlokalizowana jest czakra piąta?

Piąte centrum energetyczne, czyli czakra gardła (Vishuddha), jest istotnym punktem według wielu tradycji duchowych. Oto krótka charakterystyka właściwości czakry gardła:

  • Lokalizacja: czakra gardła znajduje się w okolicy szyi, na wysokości gardła.
  • Kolor: jest związana z kolorem niebieskim, który symbolizuje komunikację, wyrażanie siebie i klarowność.
  • Właściwości komunikacyjne: czakra gardła jest związana z umiejętnościami komunikacyjnymi. Odpowiada za wyrażanie myśli, uczuć, a także słuchanie i zrozumienie innych.
  • Samowiedza: wpływa na zdolność do zrozumienia samego siebie, wyrażania swojej tożsamości i autentycznego wyrażania siebie w świecie.
  • Kreatywność: czakra gardła może wpływać na zdolność do kreatywnego wyrażania siebie, zarówno werbalnie, jak i nie werbalnie, na przykład poprzez sztukę czy muzykę.
  • Harmonia: właściwe funkcjonowanie czakry gardła jest związane z utrzymaniem równowagi w komunikacji, unikaniem nadmiernego milczenia czy nadmiernego przerywania innych.
  • Fizyczne związki: czakra gardła ma związek z obszarem fizycznym, takim jak gardło, tarczyca, krtani i inne struktury w okolicy szyi.
  • Wpływ na zdrowie psychiczne: zdrowa czakra gardła jest związana z pewnością siebie w wyrażaniu siebie, zdolnością do jasnego myślenia i skuteczną komunikacją interpersonalną.


W przypadku zaburzeń w funkcjonowaniu czakry gardła, mogą występować problemy z komunikacją, brak pewności siebie, trudności w wyrażaniu myśli czy nadmierna nieśmiałość. Praktyki związane z harmonizacją tej czakry mogą obejmować medytacje, afirmacje, techniki oddechowe czy szereg innych praktyk energetycznych. Ważne jest jednak, aby podchodzić do tych praktyk z umiarem i zrozumieniem, że są one często traktowane jako uzupełnienie tradycyjnych form opieki zdrowotnej, nie powinny zaś kompletnie zastępować medycyny konwencjonalnej.

Dokumenty

Kontakt

biuro@misana.pl

+48 691 398 981

MISANA Beata Basta
47-220 Kędzierzyn-Koźle
ul. Astrów 20
NIP 7491495114

98 1020 3714 0000 4002 0423 8721

Menu

Śledź nas